Patroni medialni:

7. Bieg III Wież za nami! - podsumowanie

Przemysław Burchacki | Poniedziałek 03.07.2017 aktualizacja: 03.07.2017, 11:46

7. Bieg III Wież w Prusicach przeszedł do historii. 517 osób na mecie to nowy rekord frekwencji!

Już od 8.00 pracę rozpoczęło biuro zawodów w Prusickim Centrum Fitness. Każdy uczestnik biegu swobodnie, bez większych kolejek mógł odebrać swój numer i pakiet startowy. Co w pakiecie? Jak co roku biegacze mogli liczyć na bogaty pakiet, a w nim: ręcznik bawełniany, koszulka techniczna, piwo bezalkoholowe Lech, napój izotoniczny. Pogoda dopisała, było ciepło ale nie gorąco. Na trasie znajdowały się 4 punkty nawadniania, 3 kurtyny wodne, 2 punkty medyczne oraz na mecie każdy otrzymał wodę i miał możliwość schłodzenia się w basenie z lodem od ICE ART.


Już przed startem była duża szansa na rekord frekwencji. Punktualnie o 11.00 Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz dał sygnał i wystartował 7. Bieg III Wież.


Od samego początku tempo biegu dyktował Damian Walczak, który ostatecznie z dużą przewagą został zwycięzcą 7. Biegu III Wież. 10 kilometrową trasę z atestem PZLA pokonał z czasem 33:01. Z ponad 2 minutową stratą na mecie zameldowali się Paweł Pelc oraz Damian Jarecki. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Zajączkowska z czasem 41:13. Za Anią uplasowały się Agnieszka Górniak-Antkowiak oraz Monika Lachowska. Chwilę po godzinie 12.00 faktem stało się, że 517 osób na mecie ustanowiło nowy rekord frekwencji!


Na mecie na każdego czekał pamiątkowy medal, woda oraz jabłko. Gdy zawodnicy już ochłonęli czekał na nich jeszcze posiłek regeneracyjny w postaci makaronu z sosem pomidorowym i mięsem. Część zawodników po biegu chłodziła się w basenie z lodem, kolejni wrócili do biura biegu gdzie znajdowały się natryski.

Po 13:30 rozpoczęła się ceremonia dekoracji najlepszych zawodników. W 7. Biegu III Wież dekorację rozpoczęto od kategorii wiekowych i kolejno dekorowani byli: Samorządowcy, Gmina Prusice, Powiat Trzebnicki, Małżeństwa. Nowością była klasyfikacja drużynowa w której miejscowa drużyna, Athletics Team Prusice nie dała szans gościom wygrywając całą klasyfikacje. Za nimi uplasowali się Strzegomska Dwunastka i Oborygeni.


Na sam koniec rozpoczęło się losowanie atrakcyjnych nagród spośród wszystkich uczestników, którzy ukończyli bieg. Do wylosowania było: 6 zestawów składających się z bonu, uprawniającego do zniżki w wysokości 250 zł na zakup produktów Polar, 2 x ZESTAW: Sól Salco Sport Therapy + bon o wartości 150 zł na zakup butów SAUCONY! NOTEBOOK DELL INSPIRON 3542 o wartości 1299 zł! PAKIET 10 wejść do komory hiperbarycznej o wartości 1500zł! Wszystkie nagrody zostały

Ogromne podziękowania należą się także 4 osobom, które od samego początku są z Biegiem III Wież. Są to: Andrzej i Anna Hazubscy, Ireneusz Jarecki i Przemysław Burchacki. Wszyscy otrzymali pamiątkowe koszulki i specjalny numer startowy. Życzymy zdrowia i kolejnych sukcesów z Biegiem III Wież.


Warto dodać, że w biegu nie mogło zabraknąć głównego gospodarza i inicjatora Biegu III Wież czyli Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza, który tego dnia również pokonał 10 km.


Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie i stworzenie fantastycznej atmosfery. To dzięki Wam uczymy się i staramy poprawiać tak, żeby za rok znów się z Wami spotkać. Jesteście NIESAMOWICI! Do zobaczenia za rok!

 

WYNIKI: https://goo.gl/rCWpkA

GALERIA FOTO cz.1