Patroni medialni:

Aktywne i biegowe Dni Prusic

Dorota Leń | Niedziela 21.06.2015 aktualizacja: 21.06.2015, 22:33
Tradycją stało się już, że sobota podczas Dni Prusic to dzień sportowy, w szczególności za sprawą biegów: przedbiegi dla dzieci i młodzieży, Ogólnopolski Bieg Grubasów, Bieg Samorządowców oraz Bieg główny czyli Bieg Trzech Wież, zaś w niedzielę Bieg na Wieżę Ratusza podczas którego odważni mają do pokonania 142 schody. W tym roku również tych atrakcji i wielu emocji sportowych nie zabraknie. Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz zaprasza do Prusic w ostatni weekend czerwca: 27-28 czerwca 2015 roku.

W sobotę 27 czerwca 2015 roku Miasto Trzech Wież ponownie zostanie opanowane przez biegaczy i wielbicieli aktywnego tryby życia. Poza biegiem dla dzieci i młodzieży odbędzie się XX Ogólnopolski Bieg Grubasów, IX Bieg Samorządowców o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza, a o godz. 16 główny bieg, czyli V Bieg Trzech Wież, podczas którego biegacze będą mieli do pokonania 10 km.

- Wiadomo, że bieganie to samo zdrowie o czym każdy sportowiec doskonale wiezaznacza Burmistrz Igor Bandrowicz dodając:I tym samym my zachęcamy bardzo serdecznie do uprawiania tej dyscypliny sportu, a także czynnego trenowania, a co za tym idzie do wystartowania w V Biegu Trzech Wież i biegach towarzyszących.

XX Ogólnopolski Bieg Grubasów

Jednym z biegów towarzyszących V Biegowi Trzech Wież będzie XX Ogólnopolski Bieg Grubasów, który również odbędzie się w sobotę 27 czerwca 2015 roku o godz. 14.30. Panie do przebiegnięcia będą miały 1 km, zaś mężczyźni 2 km nawierzchnią asfaltową. Start i meta tradycyjnie na Rynku w Prusicach.

 

 – Celem tego biegu jest propagowanie zdrowego stylu życia i racjonalnego wykorzystania czasu wolnego z punktu widzenia zdrowia, popularyzacja biegu jako najtańszej formy wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz popularyzacja sportupodkreśla Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz.

W biegu prawo startu mają wszyscy chętni posiadający dokument stwierdzający tożsamość: skończone 18 lat oraz wskaźnik BMI ≥ 30.

Wpisowe 20 zł, a zapisy prowadzone będą w dniu imprezy od godz. 12.00 - 14.00 w  biurze organizacyjnym biegu (Prusickie Centrum Fitness). Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymują statuetki,  dyplomy, nagrody rzeczowe.

IX Bieg Samorządowców

Jedną z imprez towarzyszących V Biegowi Trzech Wież będzie IX Bieg Samorządowców pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza, który odbędzie się w sobotę 27 czerwca 2015 roku o godz. 15.00 na trasie dla kobiet 1 km oraz dla mężczyzn 2 km nawierzchnią asfaltowo – brukową.

- Celem tego biegu jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu wśród samorządowców i parlamentarzystów RP oraz promocja Miasta i Gminy Prusice zaznacza włodarz Gminy Prusice.

Prawo do startu w tym biegu mają: przedstawiciele samorządów, wójtowie, burmistrzowie, starostowie i ich zastępcy, radni i parlamentarzyści RP, pracownicy urzędów oraz pracownicy jednostek organizacyjnych.

Wpisowe 20 zł, a zapisy prowadzone będą w dniu imprezy od godz. 12.00 - 14.00 w  biurze biegu (Prusickie Centrum Fitness). Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymują statuetki, dyplomy i nagrody rzeczowe.

V Bieg Trzech Wież na trasie 10 km

W sobotę 27 czerwca 2015 roku o godz. 16 w Prusicach odbędzie się V Bieg Trzech Wież na trasie 10 km po nawierzchni asfaltowo – brukowej.

Impreza sportowa w latach ubiegłych cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko biegaczy z powiatu trzebnickiego i województwa dolnośląskiego, ale również z całej Polski i zagranicy.

Uczestnikami biegu mogą być biegacze indywidualni, którzy ukończyli 16 rok życia, niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej i narodowości. W biegu głównym występuje podział na dwie kategorie: OPEN kobiety i OPEN mężczyźni oraz kategorie wiekowe (od M 16 do M70 i więcej lat oraz od K 16 do K 50 i więcej lat). Są również kategorie dodatkowe:  I-III Mężczyźni i Kobiety z Gminy Prusice. I-III Mężczyźni i Kobiety z Powiatu Trzebnickiego oraz  I-III Klasyfikacja małżeństw biegaczy (aby w kategorii małżeństw zostać sklasyfikowany, bieg musi ukończyć w regulaminowym czasie obu małżonków. Do obliczeń przyjmuje się sumaryczny czas uzyskany przez parę.) Zwycięzcy kategorii OPEN nie otrzymują nagród w kategoriach wiekowych. Zwycięzcy w kategorii Powiat Trzebnicki nie otrzymują nagród w kategorii Gmina Prusice.

Jeśli chodzi o nagrody zapowiada się również ciekawie, gdyż będą nagrody finansowe oraz rzeczowe za zajęcia I, II i III miejsca zarówno w kategorii OPEN kobiet i OPEN mężczyzn: I miejsce 600 zł, II miejsce 400 zł oraz III miejsce 300 zł.  Statuetki oraz nagrody rzeczowe za miejsca I-III w każdej kategorii wiekowej. Statuetki oraz nagrody finansowe za miejsca I-III Biegaczy i Biegaczek z Gminy Prusice i Powiatu Trzebnickiego: I miejsce – 300 zł, II miejsce – 200 zł i III miejsce 100 zł. Jeśli chodzi o kategorię I-III Małżeństwo to tutaj najlepsi otrzymają statuetki i nagrody rzeczowe. Warunkiem otrzymania nagród jest ukończenie biegu i stawienie się na ceremonii dekoracji oraz okazanie dokumentu tożsamości.

W tym roku wszystkich zainteresowanych aktywnym trybem życia i bieganiem zachęcamy do zapisywania się na V Bieg Trzech Wież. Dla wszystkich, którzy się jeszcze nie zdecydowali mamy dobrą wiadomość. Opłata za V Bieg III Wież do 23 Czerwca 2015 r. wynosi tylko 30 zł – płatne w Prusickim Centrum Fitness, bądź przelewem na konto: 13 10205297 0000 1602 0175 7178! Po 23 czerwca będzie można już tylko się zapisać w dzień zawodów 27 Czerwca 2015 r. opłata startowa będzie wtedy wynosiła 80 zł (płatne w biurze zawodów). Z opłaty zwolnieni są mieszkańcy Gminy Prusice oraz osoby które 3 razy startowały w akcji "Prusice Biegają".

Na V Bieg Trzech Wież już można się zapisywać pod poniższym linkiem: (wymagana wcześniejsza rejestracja): https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1512

Swoje uczestnictwo w biegu zawodnik powinien potwierdzić w dniu imprezy w godzinach od 10.00 do 15.00 w biurze zawodów (Prusickie Centrum Fitness w Prusicach ,ul. Żmigrodzka 43) w Zespole Szkół w Prusicach ( znajduje się parking, szatnie i natryski)

W niedzielę 142 schody na wieżę Ratusza

W niedzielę 28 czerwca 2015 roku o godz. 15.00 odbędzie się IV Bieg na Wieżę Ratusza. Uczestnicy będą mieli do pokonania 142 schody. Start przy Ratuszu Urzędu Miasta i Gminy Prusice. Zgłoszenia w dniu biegu w godzinach 13:00 – 14:30 w Biurze Zawodów, które będzie mieściło się w Sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach. Wpisowe: 20 zł w Biurze Zawodów w dniu biegu. Prowadzona będzie klasyfikacja: generalna mężczyzn i generalna kobiet. Zawodnicy startują pojedynczo na sygnał dźwiękowy i gest sędziego startowego. Nagrody rzeczowe otrzymują zawodnicy w klasyfikacji generalnej: I – III Kobiety i I – III Mężczyźni.

 

Więcej informacji o poszczególnych biegach oraz ich Regulaminy można znaleźć na stronie internetowej biegów: www.bieg.prusice.pl 

Dorota Leń