Patroni medialni:

Muzyczne i Sportowe V Dni Prusic z Gwiazdą Wieczoru Kombii

Dorota Leń | Niedziela 21.06.2015 aktualizacja: 22.06.2015, 20:52
V Bieg Trzech Wież, przedbiegi dzieci i młodzieży, XX Ogólnopolski Bieg Grubasów, IX Bieg Samorządowców, IV Bieg na Wieżę Ratusza, V Rodzinny Rajd Rowerowy, IX Ogólnopolski Przegląd Pieśni Sakralnej, koncerty zespołów Po Horyzont, MEGA DANCE, SPIKE i gwiazda Dni Prusic – Zespół Kombii to niektóre z wielu atrakcji przygotowanych przez Organizatorów na V Dni Prusic, na które bardzo serdecznie zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz w dniach 27 i 28 czerwca 2015 roku.

Tradycją stało się już, że pod koniec czerwca Gmina Prusice obchodzi swoje święto, jakim są V Dni Prusic, które poprowadzi Andrzej Gliniak. W tym roku impreza potrwa dwa dni, a każdy znajdzie coś dla siebie. Na wszystkich czeka wiele atrakcji muzycznych, tanecznych i niezapomniane emocje sportowe.

Sobota na sportowo z disco – polo

W sobotę 27 czerwca 2015 roku Miasto Trzech Wież ponownie zostanie opanowane przez biegaczy i wielbicieli aktywnego tryby życia. Poza biegiem dla dzieci i młodzieży odbędzie się XX Ogólnopolski Bieg Grubasów, IX Bieg Samorządowców o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza, a o godz. 16 główny bieg, czyli V Bieg Trzech Wież, podczas którego biegacze będą mieli do pokonania 10 km. Więcej informacji o poszczególnych biegach oraz ich Regulaminy można znaleźć na stronie internetowej biegów: www.bieg.prusice.pl

W sobotę nie zabraknie również występów uczniów ze szkół z terenu Gminy Prusice, a wieczorem na wszystkich Mieszkańców i zgromadzonych w Prusicach będą czekały doznania muzyczne. Na scenie wystąpi zespół Po Horyzont grający muzykę rockową, w skład którego wchodzą: Ada Maksymowicz – wokal i gitara, Krzysztof Włochyński – gitara, Wojtek Gołąbek – instrumenty klawiszowe, Jacek Maciejewski – bas oraz Paweł Ulatowski – perkusja. Gwiazdami sobotniego wieczoru będą dwa zespołu disco – polo: o godz. 20 Mega Dance, a o godz. 21.30 Spike.

Niedziela rodzinnie, ze Stowarzyszeniami i Gwiazdą Wieczoru – Kombii

Na drugi dzień Dni Prusic zaplanowano V Rodzinny Rajd Rowerowy, a także IX Ogólnopolski Przegląd Pieśni Sakralnej „Vox Domini” w Kościele Św. Jakuba w Prusicach oraz Stoiska Stowarzyszeń z terenu Gminy Prusice. Będzie również akcent biegowy za sprawą IV Biegu na Wieżę Ratusza podczas którego odważni mają do pokonania 142 schody.

Tego dnia nie zabraknie piłkarskich atrakcji na Rynku w Prusicach, a to za sprawą otwarcia mobilnego boiska, maskotki WKS Śląska Wrocław, pokazu freestyle football Pawła Skóry, konkursów z nagrodami oraz pokazu footballu amerykańskiego Outlaws Wrocław.

Na wszystkich zgromadzonych na prusickim Rynku czekają również doznania muzyczne za sprawą zespołu Blues Connection i gwiazdy wieczoru – Zespołu Kombii. Cała dwudniowa impreza zostanie zakończona pokazem fajerwerków.

Tradycyjnie jak to na imprezach bywa nie zabraknie specjalnych atrakcji dla dzieci, stoisk handlowych, ogródków piwnych oraz stoisk gastronomicznych.

W dniach 27-28 czerwca 2015 roku ZAPRASZAMY DO PRUSIC!!!

Dorota Leń