Patroni medialni:

Pobiegnij w Prusicach w poszukiwaniu Świętego Mikołaja

Dorota Leń | Wtorek 02.12.2014 aktualizacja: 02.12.2014, 19:28
Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz zaprasza wszystkich miłośników biegania do aktywnego spotkania ze świętym Mikołajem podczas „III Biegu w poszukiwaniu Świętego Mikołaja”. Zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km – jest to pętla trasy Biegu Trzech Wież . Bieg odbędzie się 6 grudnia 2014 r. o godzinie 14.00, tradycyjnie start oraz meta na Rynku w Prusicach.

Bieg w poszukiwaniu Świętego Mikołaja w Prusicach organizowany jest już po raz trzeci i corocznie gromadzi coraz więcej biegaczy i liczniejszą publiczność.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako czynnej formy wypoczynku i rekreacji ruchowej oraz zdobywanie większej liczby zwolenników biegów – zaznacza Burmistrz Igor Bandrowicz dodając: –  Jest to niewątpliwie kolejna akcja promocyjna miasta i gminy Prusice, która prowadzi do integracji zarówno lokalnej społeczności,  jak i środowiska biegaczy.


Bieg jest częścią organizowanego corocznie Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku w Prusicach, podczas którego wręczane są przez Mikołaja paczki dla najmłodszych, przygotowane  stoiska świąteczne przez Stowarzyszenia, a także inne bożonarodzeniowe atrakcje.

Wymagania stawiane przez organizatorów to ukończony 16 rok życia oraz uiszczenie drobnej opłaty  (do 2 grudnia 10zł, potem 20 zł). Uczestniczyć mogą osoby bez względu na miejsce zamieszkania, przynależność klubową oraz narodowość. Wszyscy zawodnicy będą mieli do pokonania dystans 5 km ulicami miasta Prusice oraz Piotrkowic Małych (nawierzchnia asfaltowa i brukowa) jest to pętla trasy Biegu Trzech Wież. Każdego zawodnika obowiązuje pokonanie trasy w ciągu 1 godziny. W biegu głównym występuje podział na dwie kategorie: kobiet i mężczyzn (w tym podział na kategorie wiekowe). Kategoria dodatkowa to: najlepszy biegacz oraz najlepsza biegaczka Gminy Prusice.

Regulamin biegu jest dostępny na stronie internetowej: bieg.prusice.pl

Zgłoszenia można dokonać wypełniając formularz na stronie (wymagana wcześniejsza rejestracja): http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=1455 a także 6 grudnia w biurze biegu od godziny 10 do 13. Biuro biegu mieści się w Prusickim Centrum Fitness w Prusicach, ul. Żmigrodzka 43, 55-110 Prusice (email: fitness@prusice.pl tel. 71 740 00 58, 509052335). Zawodnicy, którzy co najmniej 3 razy uczestniczyli w II edycji „Prusice biegają” są zwolnione z opłat. W dniu imprezy należy potwierdzić swoje uczestnictwo w biurze zawodów w godzinach 10- 13, które mieści się w Prusickim Centrum Fitness przy Zespole Szkół w Prusicach, ul. Żmigrodzka 43.

Organizatorami imprezy są: Burmistrz Miasta i Gminy Prusice, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach oraz Prusickie Centrum Fitness. Organizator zapewnia pakiet startowy, w skład którego wchodzi numer startowy oraz upominki od Burmistrza Miasta i Gminy Prusice. Dla każdego uczestnika, który ukończy bieg czeka ciepły posiłek. Zawodnicy mają zapewnioną przebieralnię, szatnię oraz natrysk. Przewidziane są nagrody finansowe i rzeczowe za zajęcie I, II i III miejsca w kategorii Open mężczyzn i Open Kobiet, nagrody rzeczowe za I, II i III miejsce w każdej kategorii wiekowej, nagroda dla najlepszego biegacza i najlepszej biegaczki Gminy Prusice a także za uczestnictwo.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapisywania się na bieg, aktywnego świątecznego przygotowania oraz wspólnego uczestnictwa w wyjątkowym Jarmarku Bożonarodzeniowym.

 

Justyna Płoszaj