Patroni medialni:

PODSUMOWANIE: 5. Edycja Prusice Biegają

Przemysław Burchacki | Czwartek 07.12.2017 aktualizacja: 07.12.2017, 14:38

5. Edycja Akcji „Prusice Biegają” za  nami!

Już od 5 lat w każdą ostatnią niedzielę miesiąca biegacze z różnych stron Polski spotykają się w Prusicach aby wziąć udział w „Prusice Biegają” Impreza o charakterze regionalnym rozrosła się do rozmiarów na miarę województwa, a nawet całego kraju. Co takiego przyciąga biegaczy do Prusic? Na to pytanie odpowie sobie chyba każdy uczestnik. Klimat, świetna atmosfera i szybka trasa, która tylko zachęca do rywalizacji, przełamania się i uzyskania nowych życiówek na dystansie 5 km. Warto zaznaczyć, że biegi w Prusicach zaliczają się do klasyfikacji Ligi Biegowej.


 „Prusice Biegają” to cykl biegów od Stycznia do Listopada (11 etapów) z klasyfikacją. Zawodnicy otrzymają punkty za czas na mecie oraz zaliczenie 2 okrążenia. Najlepsi zawodnicy na koniec edycji są nagradzani podczas Biegu w poszukiwaniu Św. Mikołaja w Grudniu. W tym roku nie zabrakło pięknych medali i koszulek w ramach odpowiedniej ilości startów w 5 edycji.

Ponadto kto biega w „Prusice Biegają” otrzymuje zwolnienie z opłaty startowej w innych organizowanych biegach, tj. Bieg III Wież i Bieg w poszukiwaniu Św. Mikołaja. Od poprzedniej edycji została wprowadzona symboliczna opłata 5 zł za etap. Suma wpłat została przeznaczona na bardzo atrakcyjne nagrody, które były losowane na zakończeniu.

Na każdym etapie uczestnicy mogą liczyć na posiłek regeneracyjny i w zależności od pogody herbatę (w chłodne dni) oraz izotonik i wodę (w cieplejsze dni)


W tym roku mogliśmy obserwować zażartą ale zdrową rywalizację o podium w klasyfikacji końcowej. Pierwsze miejsca już od dawna były „zaklepane” zapewnili je sobie Damian i Agnieszka. Najlepsi w tym roku to:

Mężczyźni

1. Damian Jarecki – 845 pkt

2.  Tomasz Kozłowicz – 810 pkt

3. Arkadiusz Wielgus – 795 pkt

Kobiety

1. Agnieszka Górniak-Antkowiak – 836 pkt

2. Aneta Kosarzycka – 787 pkt

3.  Dorota Trzaskacz – 774 pkt

Ponadto nie zabrało nagród w kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacji kobiet i mężczyzn z Gminy Prusice.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA MĘŻCZYŹNI

KLASYFIKACJA KOŃCOWA KOBIETY

NAJLEPSI OPEN I KAT. WIEKOWE - MĘŻCZYŹNI

NAJLEPSI OPEN I KAT. WIEKOWE - KOBIETY

W tym roku 685 razy przekraczaliście metę podczas ściągania się na 5 km. 135 osób wzięło udział w minimum 1 etapie. Najwięcej osób – 81 ukończyło podczas ostatniego XI etapu.

Ogromne podziękowania przekazujemy również firmie dokonującej pomiaru czasu:

EUFORIA BIEGACZA

byli z nami przez większość 5. Edycji i mamy nadzieję, że będą w 2018 r.

Dziękujemy!

6. Edycja Prusice Biegają startuje w styczniu 2018 r. jak zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca. Co zastaniecie w styczniu? Na pewno zmiany. Będzie ich kilka. Jak już nas znacie będą to zmiany tylko na plus. W imieniu organizatorów i Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza chcielibyśmy Wam bardzo mocno podziękować za udział w 5. Edycji Prusice Biegają. To dzięki Wam tworzy się świetna atmosfera, która rozgrzewa już na starcie. Mamy nadzieje, że ze wszystkimi widzimy się w Nowym roku. Wszystkiego dobrego, biegowego z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego roku!