Patroni medialni:

REH4U głównym sponsorem 6. Biegu III Wież w Prusicach.

Przemysław Burchacki | Poniedziałek 23.05.2016 aktualizacja: 07.06.2016, 09:54

Z ogromną radością informujemy, że kolejną firmą wspierającą 6. Bieg III Wież w Prusicach został

 REH4U Centrum Rehabilitacyjne w Trzebnicy, ul. Wrocławska 8d.


Marka REH4U jest gwarancją profesjonalizmu na każdym etapie kontaktu z Pacjentem. Dzięki kompleksowej ofercie działań jesteśmy w stanie pomóc pacjentom ze schorzeniami: ortopedycznymi, zespołami przeciążeniowymi, wadami postawy, urazami sportowymi, zaburzeniami nietrzymania moczu, zaburzeniami w przebiegu obrzęków, dysfunkcjami reumatologicznymi, geriatrycznymi, zespołami bólowymi kręgosłupa. Ponadto prowadzimy usprawnienie po zabiegach rekonstrukcyjnych więzadeł oraz po zabiegach endoprotezoplastyki stawów.

„Naszą misją jest świadome i profesjonalne podejście do Pacjenta. Zajmujemy się nim w sposób kompleksowy. Przygotowujemy pacjentów przed zabiegami operacyjnymi, takimi jak: endoprotezy, rekonstrukcja więzadeł, itp., oraz zajmujemy się nimi po przebytych operacjach. Usprawniamy sportowców, osoby aktywne fizyczne, przygotowując ich do intensywnego wysiłku.  Prowadzimy działania profilaktyczno-edukacyjne skierowane zarówno do dzieci, jak i osób dorosłych na każdym etapie życia” – mówi nam Manager REH4U

W ofercie REH4U jest znajduje się min.

Masaż

Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii   oraz chorób internistycznych.
W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Krioterapia ogólnoustrojowa

Krioterapia ogólnoustrojowa polega na przebywania pacjentów wewnątrz komory kriogenicznej  (kriokomory) przez krótki czas w celu wywołania odruchowej reakcji ustroju na zimno. Kriokomora generuje ekstremalnie niskie temperatury w zakresie od  -110 do  -160 stopni Celsjusza. W takim środowisku pacjenci przebywają maksymalnie 3 minuty. Krioterapia nie niszczy tkanek, wywołuje natomiast szereg pożądanych efektów klinicznych, biochemicznych i hormonalnych. Zastosowanie: Choroba zwyrodnieniowa stawów, profilaktyka osteoporozy, zapalenie okołostawowe, urazy stawów i tkanek miękkich,  zespoły bólowe układu mięśniowo- szkieletowego, stwardnienie rozsiane, parkinizm, zaburzenia depresyjne, zaburzenia snu, odnowa biologiczna.


Kinesiotaping

Jest to metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi plastrami w celu łagodzenia bólu. Wykorzystywane plastry nie ograniczają ruchów, odporne są na działanie wody i umożliwiają przepływ powietrza. Zastosowanie: Przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, zmniejszenie napięcia nerwowo- mięśniowego, zapobieganie kontuzjom.

Pomaga na: bóle szyi, kręgosłupa, dolnej części pleców, kolan, barku,  stany po złamaniach, skręceniach, zwichnięciach, obrzęki, niestabilność stawów, uszkodzenia mięśni i więzadeł, usprawnienia procesu gojenia się po urazach, operacjach, podniesienie sprawności i wydolności, korekcje wad postawy, problemy z równowagą.

Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa jest nowoczesnym zabiegiem fizykoterapeutycznym o wysokiej efektywności leczenia. Gwałtowna zmiana ciśnienia w obszarze objętym terapią wpływa na lepsze ukrwienie, poprawę elastyczności i metabolizmu tkanek co wspomaga proces leczenia. Zaletą zabiegu jest krótki czas terapii, szybki efekt przeciwbólowy oraz brak efektów ubocznych. Zastosowanie: Łokieć tenisisty, ostroga piętowa, zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy, zapalenie ścięgna Achillesa, bóle barku, stany pourazowe, krwiaki, stany zapalne tkanek miękkich, punkty spustowe, bóle w okolicy kolana, bóle biodra.

Fizykoterapia

Fizykoterapia to zabiegi, które wykorzystują zjawiska fizyczne, np. prąd, światło, magnetyzm, niską temperaturę, dzięki temu proces biologiczny w tkankach zostaje pobudzony. Bardzo często jest stosowana po urazach ponieważ fizykoterapia likwiduje  ból, obrzęki i stany zapalne.


Już dziś zapraszamy do odwiedzenia REH4U w Trzebnicy na ul. Wrocławskiej 8d

Zapraszamy także na stronę naszego partnera: http://www.reh4u.com/ oraz do polubienia na Facebooku: https://www.facebook.com/REH4U

6. Bieg III Wież już niedługo. 25 Czerwca 2016 r. w okolicach mety nie zabraknie specjalnego namiotu od REH4U! U doświadczonej kadry po biegu w namiocie będziecie mogli nieodpłatnie skorzystać z zabiegu masażu oraz kinesiotapingu. To jeszcze nie koniec niespodzianek od REH4U. Wkrótce więcej informacji. Zapraszamy!