Patroni medialni:

Rekordowo na start 4. Edycji Akcji „Prusice Biegają”! 76 osób w I etapie!

Przemysław Burchacki | Poniedziałek 01.02.2016 aktualizacja: 02.02.2016, 08:55
22 kobiety i 54 mężczyzn 31 Stycznia 2016 roku, kilka minut po 10 rozpoczęło rywalizację w 4 edycji biegania przez cały rok w Prusice Biegają! Frekwencja zaskoczyła bardzo pozytywnie! Cieszy fakt, że bieganie w Prusicach co rok sprowadza coraz więcej biegaczy z różnych zakątków Polski.

Już od godziny 9.00 do Prusickiego Centrum Fitness pojawiali się pierwsi biegacze chcący wziąć udział w 4. Edycji Prusice Biegają. Szybkie wypełnienie formularza, odebranie numeru startowego, rozgrzewka i można było rozpocząć  rywalizację na dystansie 5 km.

Tego dnia warunki do biegania były dobre. Na trasie trochę dokuczał wiatr ale to nie przeszkodziło wszystkim uczestnikom ukończyć bieg. Na mecie pierwsi zameldowali się Burchacki Przemysław (17:34), Hazubski Andrzej (18:07) i Jarecki Ireneusz (18:12).  Wsród kobiet zwyciężyła Minorczyk Karina (21:32), za nią uplasowały się Kumór Magdalena (22:00) i Kosarzycka Aneta (22:22). Zabrakło zwycięzcy poprzedniej edycji Damiana Jareckiego, którego dopadło przeziębienie. Życzymy powrotu do zdrowia i do rywalizacji w 4 edycji!

Warto dodać, że zwyciężyli Skokowianie, Przemek i Karina to mieszkańcy Gminy Prusice.

Na mecie na każdego czekał posiłek regeneracyjny. Była herbata z miodem, cytryną i pomarańczami która ogrzała zmarzniętych. Po ciężkim wysiłku trzeba uzupełnić węglowodany więc przyszykowaliśmy dla Was banany i ciastka.

Gdy wszyscy się posilili większość zawodników ruszyła na drugie okrążenie w ramach którego każdy otrzymuje dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. Tego okrążenia nie biegniemy na czas tylko na zaliczenie. Na trasie podczas tego okrążenia był czas na pogaduchy, wyczuwalna była również świetna atmosfera.

Pierwszy bieg za nami, a przed nami już za miesiąc kolejny etap Prusice Biegają. Mamy nadzieję, że podobało się u nas i nie zabraknie Was na kolejnych etapach. Jesteśmy w stanie przyjąć Was jeszcze więcej!

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy już 28 Lutego 2016 roku.

Pamiętajcie: Nie może Was zabraknąć!