Patroni medialni:

Startuje 8. Edycja Akcji Prusice Biegają 2020

Przemysław Burchacki | Wtorek 14.01.2020 aktualizacja: 14.01.2020, 13:08

Startuje 8. Edycja Akcji Prusice Biegają 2020

I Etap: 26 Stycznia 2020 r.

START: 9:30

PRZYDATNE LINKI 

<< ZAPISY >>

<< REGULAMIN >>

<< FACEBOOK >>

  

Już od 8 lat wszyscy sympatycy biegania spotkają się w ostatnią niedzielę miesiąca aby rywalizować na 5-cio kilometrowej trasie w Prusicach.

11 miesięcy, 11 etapów, z szybką trasą, z klasyfikacją generalną i losowaniem atrakcyjnych nagród dla wszystkich uczestników. Tak w skrócie można opisać Prusice Biegają. Świetna, wręcz rodzinna atmosfera, która towarzyszy przez cały rok.

W 2020 wszystkie biegi będą startować bez zmian o 9:30 i biuro od 8:45 z Prusickiego Centrum Fitness. Po każdym etapie przewidziany jest posiłek regeneracyjny dla wszystkich finiszujących podczas danego etapu. Do wyboru tradycyjnie: Rywalizacja na 5 km i dodatkowe okrążenie nie na czas, lecz na zaliczenie i zdobycie dodatkowych punktów do klasyfikacji generalnej.


Zmiany

Zmianie ulegnie zdobywanie medalu, a nawet medali które będzie można zdobyć w poszczególnych miesiącach. Wszystkie medale po połączeniu stworzą jedną wyjątkową całość. Publikacja pełnego projektu już wkrótce.

MEDAL Będzie się składał z 4 części:

Aby otrzymać I CZĘŚĆ MEDALU należy zaliczyć min. 2 etapy w miesiącach: STYCZEŃ, LUTY, MARZEC 

Aby otrzymać II CZĘŚĆ MEDALU należy zaliczyć min. 2 etapy w miesiącach: KWIECIEŃ, MAJ, CZERWIEC 

Aby otrzymać III CZĘŚĆ MEDALU należy zaliczyć min. 1 etap w miesiącach: LIPIEC, SIERPIEŃ 

Aby otrzymać IV CZĘŚĆ MEDALU należy zaliczyć min. 2 etapy w miesiącach: WRZESIEŃ PAŹDZIERNIK, LISTOPAD 

 

Zmianie ulega również opłata startowa, która będzie wynosiła 8 zł/etap. Nowością będzie możliwość skorzystania z opłaty za cały rok z góry, której będzie można dokonać poprzez przelew online, w formularzu zgłoszeń.  OPŁATA ZA CAŁY ROK, ZA WSZYSTKIE ETAPY będzie wynosiła 70 zł

Możliwość opłaty z góry na cały rok jest możliwa tylko online do 23.01.2020 r, poprzez formularz zgłoszeń na stronie:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5406 

 

 

Tradycyjnie, uczestnicy którzy będą mieli zaliczoną odpowiednią liczbę etapów (zgodnie z regulaminem) mogą liczyć na duży rabat w uczestnictwie podczas: 10. Jubileuszowego Biegu III Wież oraz 9. Biegu w poszukiwaniu Św. Mikołaja. Każdy z uczestników otrzyma także na zakończenie edycji przydatny gadżet biegowy. Jaki gadżet to będzie dowiemy się wkrótce. Tradycyjnie nie zabraknie atrakcyjnych nagród i statuetek dla najlepszych w całym cyklu.

START i META cyklu będzie się znajdować tuż obok Prusickie Centrum Fitness. Trasa będzie przebiegać od ulicy Żmigrodzkiej, skręcając w lewo w ulicę Wierzbową i cały czas prosto w kierunku Pietrowic Małych, następnie powrót. Trasa będzie oznaczona znakami poziomymi, szybka na równej asfaltowej nawierzchni.

Do klasyfikacji generalnej punktowanych będzie nie 11, a 10 etapów. Ostatni etap nie będzie na czas, tylko jedno lub dwa okrążenia na zaliczenie, w charakterze wyścigu koleżeńskiego. Nie otrzymamy za ten etap punktów. Warto zaznaczyć, że po zakończonym etapie odbędzie się podsumowanie edycji, wydawanie medali i gadżetów biegowych zagwarantowanych zgodnie z regulaminem. Ponadto na ostatnim etapie odbędzie się zakończenie z losowaniem nagród, na którym należy się zjawić osobiście.

Warto dodać, że Prusice Biegają są objęte patronatem honorowym Burmistrza Gminy Prusice Igora Bandrowicza oraz Wicestarosty Powiatu Trzebnickiego Grzegorza Terebuna. Za organizację całego cyklu odpowiedzialny jest Przewodniczący komitetu organizacyjnego Przemysław Burchacki. Głównymi organizatorem jest KB Athletics Team Prusice przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu, Prusickim Centrum Fitness oraz Gmina Prusice

Zapraszamy na I Etap. 26 Stycznia 2020 r.

START: 9:30 

 

POMIAR CZASU: EUFORIA BIEGACZA

 

PRZYDATNE LINKI

 

<< ZAPISY >>

<< REGULAMIN >>

<< FACEBOOK >>