Patroni medialni:

V Bieg III Wież za nami. Rekordowa frekwencja - relacja

Przemysław Burchacki | Poniedziałek 29.06.2015 aktualizacja: 29.06.2015, 12:04
/ Zbigniew Kaczmarek
27 Czerwca 2015 r. odbył się V Bieg III Wież. W tym dniu rozpoczęły się także V Dni Prusic, które trwały do niedzieli 28 Czerwca.

Święto biegania w Prusicach rozpoczęło się już od godziny 14.00. Wtedy na trasie pojawiły się dzieci, które wzięły udział w przedbiegach V Biegu III Wież. Młodsze dzieci miały do pokonania 500 metrów, zaś starsze 800 metrów.

O 14.30 rozpoczął się XX Ogólnopolski bieg Grubasów. Kobiety miały do pokonania 1 km, mężczyźni 2 km.

2. BOŻENA GLATTKI 08:21

Zaraz po godzinie 15.00 odbył się kolejny bieg towarzyszący: IX Bieg Samorządowców. Uczestnicy mieli do pokonania taki sam dystans jak w XX Ogólnopolskim Biegu Grubasów.

3. ANETA BIRECKA 04:18

Nadszedł czas na bieg główny. Na starcie V Biegu III Wież stanęło ponad 400 zawodników! Już wtedy było wiadomo, że padnie rekord frekwencji. Uczestnicy w znakomitych nastrojach mieli do pokonania 10 km. (2 pętle po 5 km).

Pierwsi na metę wpadli zawodnicy Ukrainy. Pierwszy był Ruslan Savchuk, zaraz za nim uplasowali się Mykola Iukhymchuk  oraz Kamil Karbowiak. Wśród kobiet zwyciężyła Anastasiya Dashkevich, za nią  uplasowały się Katsiaryna Ptashuk i Halyna Shchensna- Radzikovska.

W biegu nagradzano kategorie wiekowe, a także w klasyfikacjach dodatkowych: Mieszkańców Gminy Prusice oraz Powiatu Trzebnickiego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się klasyfikacja Małżeństw biegaczy. W sumie w biegu wzięło udział 27 Małżeństw biegaczy.

W biegu nie mogło zabraknąć Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza, który ukończył bieg z czasem 59:51. Warto odnotować, że w bieg z czasem 53:18 ukończył także Michał Jaros, Poseł na Sejm RP.

Chwilę po godzinie 17 na metę wbiegli ostatni zawodnicy. 409 biegaczy ukończyło V Bieg III Wież. Jest to nowy rekord frekwencji!

POWIAT TRZEBNICKI (Kobiety)

1. MINORCZYK KARINA 00:44:05

2. KOSARZYCKA ANETA 00:46:28

3. KUMÓR MAGDALENA 00:47:05

Gdy emocje biegowe opadły przyszedł czas na IV Bieg na Wieżę Ratusza! W niedzielę, 28 Czerwca 2015 r. o godzinie 15.00 zmagania rozpoczęło 15 zawodników. Uczestnicy mieli do pokonania 142 schody. Wśród kobiet zwyciężyła Daria Hupa, mieszkanka Prusic, zaś wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Adrian Bednarski z Osiecznicy

Wielkie podziękowania dla organizatorów i sponsorów:

Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza, Athletics Team Prusice oraz Prusickiego Centrum Fitness.

Sponsorzy: BEZALKOHOLOWE.COM, EUFORIA BIEGACZA, WPO ALBA S.A., BODYPOINT.PL, GATORADE, GARMIN24.PL, TREC NUTRITION, TRYUMF

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie oraz stworzenie fantastycznej atmosfery! Zapraszamy już za rok!